Desktop Dell OptiPlex 7020 MFF Plus, OptiPlex Micro Plus with 65W CPU, EPEAT 2018 Registered (Gold), ENERGY STAR Qualified, Intel Core i7 processor 14700 vPro (33 MB cache, 20 cores, 28 threads, up to 5.4 GHz Turbo, 65W), 16GB DDR5 Memory,1X16GB,Non-ECC,SoDIMM, M.2 2230 512GB PCIe NVMe SSD Class 35, No Optical Drive, 3.0 SD Card Reader, Intel(R) AX211 Wi-Fi 6E 2×2 and Bluetooth, Wireless Driver Intel AX211, Dell Optical Mouse-MS116 – Black, Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, External ports: Network port: 1 x RJ45 Ethernet port 10/100/1000 Mbps, USB ports: Front: 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) Type-C port, Rear: 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with Smart Power On, 2 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) ports, Audio port: 1 x universal audio jack (front), 1 x re- tasking line-out/line-in audio port (front), Video port(s) Rear: 3 x DisplayPort 1.4a ports, 1 x video port for an optional video module that supports HDMI 2.1/DisplayPort 1.4a (HBR3)/VGA/USB Type-C with DisplayPort Alt Mode, Media-card reader Not supported, Power-adapter port: 1 x power-adapter port (rear), Security-cable slot: 1 x Kensington lock slot, 1 x padlock ring, Internal Slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for Wi-Fi and Bluetooth card, 2 x M.2 2230/2280 slots for solid state drives, Ubuntu 22.04 LTS, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service, McAfee Business Protection 1-year, McAfee+ Premium 30-day trial
Desktop Dell OptiPlex 7020 MFF Plus, OptiPlex Micro Plus with
Stoc epuizat
7.870,99 lei
Stoc epuizat
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 512GB |
| Wi-Fi | Yes |
| Display port | 3 |
| Culoare | Negru |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| RAM | 16GB |
| Greutate | 1.36 kg |
| Microsoft-OS | LINUX |
| Operating shock | 40 G |
| SSD capacity | 512 GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Market positioning | Business |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Operating system installed | Ubuntu Linux |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | Yes |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.3 GHz |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| Processor boost frequency | 5.4 GHz |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Performance cores | 8 |
| Processor generation | Intel® Core™ i7 (14th gen) |
| Processor cores | 20 |
| Processor threads | 28 |
| Efficient cores | 12 |
| Performance-core base frequency | 2.1 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.5 GHz |
| Processor cache | 33 MB |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| Processor base power | 65 W |
| Maximum turbo power | 219 W |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 770 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| Motherboard chipset | Intel Q670 |
| Number of processors installed | 1 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Display included | No |
| Processor model | i7-14700 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.2 GHz |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Chassis type | MFF |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Audio Chip | Realtek ALC3246 |
| Number of speakers | 1 |
| Power Supply | 130 W |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Operating vibration | 0.26 G |
| Non-operating vibration | 1.37 G |
| Non-operating shock | 105 G |
| Sustainability certificates | TCO, ENERGY STAR, EPEAT Climate + |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Producator placa video | Intel |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Intel Core i7 |
| Tip stocare | SSD |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| HDD | None |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| SSD | 512GB |
| Format desktop | Mini Tower |
| DT-CPU | Intel |
| Model Procesor | Intel-Core-i7 |
| DT-Format | MFF |
| Tip Memorie | DDR5 |
| Numar Nuclee | 20 |
| Destinat pentru | Business |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 95.7 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 62.205 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 2.3925 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 30.624 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 0.5742 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 65.076 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Microphone in | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Cables included | AC |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Width | 36 mm |
| Sustainability compliance | Yes |
| Height | 182 mm |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Product type | Mini PC |
| Depth | 178 mm |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Unitate Optica | Nu are unitate optica integrata |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| USB 3.0 | 1 |
| Sistem de operare | Ubuntu Linux |
| Kensington lock | Da |
| USB 3.1 | 2 |
| Versiune OS | 22.04 LTS |
| Numar Thread-uri | 28 |
| Security lock | Da |
| Nucleu | Raptor Lake-R |
| Familie Procesor | Intel Core i7 din a paisprezecea generatie |
| Frecventa Procesor: | 2.10 GHz |
| Cache | 33 MB Intel Smart Cache |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Stocare inclusa | Da |
| Numar procesoare | 1 |
| Socket procesor | 1700 |
| Tehnologie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics 770 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Tip sloturi memorie | SODIMM |
| Slot 1 | 16 GB |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Compatibilitate DIMM | SODIMM |
| Tip | Integrata |
| Familie placa video | UHD Graphics |
| Model placa video | 770 |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| LAN | 10/100/1000 Mbps |
| Tastatura: | DaTastatura Dell KB216, USB, Black |
| Mouse | DaMouse Optic Dell MS116, USB, Black |
| Recomandat | Small Office |
| Software inclus | McAfee Business Protection 1-anMcAfee+ Premium 30-zile trial |
| Frecventa memorie | 4800 MHz |
| Max TDP | 219 W |
| Monitor inclus | Nu |
| Casti | 1x combo |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| Altele | Tip SSD: PCI Express Gen4 NVMe |
| Model | ALC3204 |
| Tip carcasa | Micro Form Factor |
| Dimensiune | 178 x 182 x 36 mm |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| USB Type-C | 1x USB 3.2 Gen 2×2 Tip-C |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Sursa | Adaptor extern 180W |
| Audio | 1x re-tasking line out/line in |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |






Nu există comentarii încă.