Laptop Dell Pro 16 Plus (PB16250), 16″, Non-Touch, FHD+, 400 nits, Anti-Glare, 45% NTSC, 5MP+IR Camera with Presence Detection, Facial Recognition, TNR, Camera Shutter, Fingerprint Reader, Smart Card Reader with NFC, Control Vault 3+, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Gold with Climate+, Intel(R) Core(TM) Ultra 5 235U vPro(R) (12 cores, 12 TOPS NPU, up to 4.9 GHz), Integrated Intel(R) Graphics, 16GB, 1x16GB, DDR5, 5600MT/s, 512GB SSD, Intel Wi-Fi 7 BE201, Bluetooth 5.4 wireless card, 100W USB-C AC adapter, 3-cell, 55 Wh, ExpressCharge Capable, ExpressCharge Boost Capable, English US backlit Copilot key keyboard with numeric keypad, External ports: USB ports: 2 x Thunderbolt 4 port with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery, 1 x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 1 port, Audio port: 1 x global headset jack, Video port(s): 1 x HDMI 2.1 Transition-minimized differential signaling (TMDS) port, Media-card reader: 1 x smart card reader slot (optional), Power-adapter port: Supported through USB-C, Security-cable slot: 1 x wedge-shaped security slot, SD card slot: 1 x microSD-card slot, Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot or M.2 2280 slot for solid state drive, 1 x M.2 3052 slot for WWAN (optional), Memory slots: 2 x SODIMM slots, Memory type: DDR5, Memory speed: Intel Core Ultra 5/7: 5600 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 8 GB, Weight: 1.85 kg (4.08 lb) – minimum, Windows 11 Pro, 3Y ProSupport and Next Business Day Onsite Service, Activate Microsoft 365 – 30 Day Trial.
| Culoare | Argintiu |
|---|---|
| Solid state drive | Da |
| NFC | Da |
| Producator placa video | Intel |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor Card | Da |
| Tip display | IPS |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producator procesor | Intel |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 5 |
| Tip placă video | Integrata |
| Destinat pentru | Business |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| Numar Nuclee | 12 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model Procesor | 235U |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Greutate | 1.84 kg |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Iesire audio | 1x Combo |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate Optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Versiune OS | 64 bit |
| Sistem preinstalat | Da |
| Tehnologie Baterie | Lithium-ion |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Format | WUXGA |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Capacitate memorie RAM | 16 GB |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| USB-C | 2x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Numar celule | 3 |
| Cititor amprenta | Da |
| Layout tastatura | English International |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Smart card reader | Da |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Putere boxe | 2 x 2W |
| Kensington lock | Da |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Luminozitate | 400 niti |
| Card Reader | DaMicroSD |
| Frecventa turbo max | 4.90 GHz |
| Numar Thread-uri | 14 |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Putere maxima disipata | 57 W |
| Placa video | Intel Graphics |
| Alimentator | 100 W USB Tip C |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologie de fabricatie | 5 nm |
| Retea | 1 Gbps |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| Tip SSD | M.2 PCIe Gen 4 NVMe TLC |
| Camera WEB | 5 MP |
| Tehnologii Audio | Cirrus Logic |
| Dimensiuni | 358 x 251 x 21.35 mm |
| Tastatura: | Tasta dedicata AI |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 5 din a doua serie |
| Cache | 12 MB |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 55 Whr |
| Frecventa Procesor: | 4.9 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Copilot+PC | Nu |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| NPU TOPS | 12 TOPS |
| Functii camera Web | IR, Presence Detection, Facial Recognition, Temporal Noise Reduction, Camera Shutter |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |





Nu există comentarii încă.