T16 G6 U7-255U WUXGA 32 512 3YP W11P
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 32GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Card reader integrated | No |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placă video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Luminozitate | 500 nt |
| Thunderbolt | Da |
| DisplayPort | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Keyboard backlit | Yes |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 12 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| Numeric keypad | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Smart card reader | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| AC adapter power | 100 W |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Windows Hello | Yes |
| Mobile network connection | Yes |
| Mobile network generation | 4G |
| Audio Chip | Realtek ALC3287 |
| Keyboard language | English |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Cititor amprente | Da |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Cititor Card | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Conectivitate celulara | 4G |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producator procesor | Intel |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| WWAN | Installed |
| Destinat pentru | Business |
| Pointing device | ThinkPad UltraNav |
| Battery-Capacity | 86 Wh |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Processor model | 255U |
| Refresh rate | N/A |
| Model Procesor | 255U |
| Operating system language | ROM, English |
| Height (front) | 1.18 cm |
| Height (rear) | 1.81 cm |
| WWAN controller | Quectel EM061K-GL, 4G LTE CAT6, with Embedded eSIM |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Width | 359.7 mm |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Certification | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
| Depth | 250.8 mm |
| Weight | 1.98 kg |
| Product type | Laptop |
| HD type | WUXGA |
| Frecventa Procesor: | 5.0 GHz |
| Camera WEB | N/A |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |



Nu există comentarii încă.