Laptop Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH10, 15.3″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz, Intel® Core i5-13420H, 8C (4P + 4E) / 12T, P-core up to 4.6GHz, E-core up to 3.4GHz, 12MB Intel Smart Cache, video Integrated Intel® UHD Graphics, RAM 8GB Soldered DDR5-4800 + 8GB SODIMM DDR5-4800; One memory soldered to systemboard, one DDR5 SODIMM slot, dual-channel capable; Up to 24GB (8GB soldered + 16GB SODIMM) DDR5-4800 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, SD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™, HD 720p with Privacy Shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.2, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.2; 1x HDMI® 1.4; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader; 1x Round tip power connector, No Power Adapter, Baterie Integrated 50Wh, Non-backlit, English, Luna Grey, Greutate 1.59 kg, Dimensiuni 343.4 x 239.5 x 16.9-17.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
|---|---|
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Tip placă video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache | 12 MB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| Performance cores | 4 |
| Efficient cores | 4 |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Processor threads | 12 |
| Processor base power | 45 W |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Height (rear) | 1.79 cm |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.4 GHz |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Operating system installed | No |
| Memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Copilot key | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate | Wi-Fi 6 |
| Camera WEB | HD |
| Cititor amprente | Nu |
| Cititor Card | Da |
| Sistem de operare | Fara OS |
| Tip display | IPS |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Intel Core i5 |
| Model Procesor | 13420H |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WWAN | Not installed |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Maximum internal memory | 24 GB |
| Keyboard backlit | No |
| Battery-Capacity | 50 Wh |
| Processor model | i5-13420H |
| Destinat pentru | Consumer |
| Diagonala display | 15 – 15.9 inch |
| Height (front) | 1.69 cm |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Built-in microphone | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Memory slots | 1x SO-DIMM |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Audio system | Dolby Audio |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Product colour | Grey |
| AC adapter included | No |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Luna Grey |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Weight | 1.59 kg |
| Display diagonal | 38.9 cm (15.3) |
| HD type | WUXGA |
| Width | 343.4 mm |
| Depth | 239.5 mm |
| Frecventa Procesor: | 4.6 GHz |
| Continuous video playback time | 14.5 h |
| Display back cover material | Aluminium |
| Password protection type | Power on, User, HDD |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | UHD |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | UHD Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |




Nu există comentarii încă.