Laptop Lenovo Yoga Pro 7 14IAH10, 14.5″ 3K (3000×1876) OLED 1000nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch, X-Rite®, PureSight Pro, Intel® Core Ultra 7 255H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB Intel Smart Cache; AI PC; Integrated Intel® AI Boost, up to 13 TOPS, video Integrated Intel® Arc™ 140T GPU, RAM 1x 32GB Soldered LPDDR5x-8533; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 32GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, SD Card Reader, 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP), 5.0MP + IR with E-shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-A (USB 5Gbps); 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 65-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader, No Power Adapter, Baterie Integrated 84Wh, Backlit, English, Luna Grey, Greutate 1.54 kg, Dimensiuni 325.3 x 228.1 x 16.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii Lenovo® USB-C® 4-in-1 Hub Gen 2, Windows® 11 Pro, Romanian / English
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Thin&Slim |
| Culoare | Gri |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Touchscreen | Da |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producator procesor | Intel |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Refresh rate | 120 Hz |
| USB 3.1 | Da |
| Tip display | OLED |
| USB Type-C | Da |
| Tip placă video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Destinat pentru | Consumer |
| Numar Nuclee | 16 |
| Greutate | 1.54 kg |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model Procesor | 255H |
| Rezolutie | 3000 x 1876 |
| Suport DirectX 12 | Da |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Iesire audio | 1x Combo |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate Optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Placa video | Intel |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Layout tastatura | English |
| Numar Thread-uri | 16 |
| Rata Refresh | 120 Hz |
| Card Reader | SD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Boxe | 4-way |
| Tastatura numerica: | Nu |
| Luminozitate | 500 niti |
| Multimedia | Da |
| Serie video | Arc |
| Memorie Integrata | 32 GB |
| Tastatura: | 6-rowMultimedia FN keys |
| Cache | 24 MB Intel Smart Cache |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Caracteristici speciale | MIL-STD-810H military test passed |
| Diagonala display | 14.5 inch |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Nr. sloturi | Nu |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Frecventa turbo max | 5.10 GHz |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Frecventa | 8533 MHz |
| Suport TPM | TPM 2.0 |
| Tehnologie | OLED backlight Glossy |
| Model video | 140T |
| Microfon integrat | Quad Array |
| Format | 3K |
| Rezolutie display | 3000 x 1876 pixeli |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3, Eyesafe, Dolby Vision, DisplayHDR True Black 1000, Glass, Touch, X-Rite, PureSight Pro |
| Dimensiuni | 325.3 x 228.1 x 16.9 mm |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 84 Wh |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Alimentator | 100W USB Tip-C Slim (3-pin) |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiuSurface Treatment: Aluminium Stamping (Anodized with Sandblasting) |
| Camera WEB | 5.0MP |
| Putere boxe | 2 x 2 W (woofers)2 x 2 W (tweeters) |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Frecventa Procesor: | 5.1 GHz |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc 140T |
| NPU TOPS | 13 TOPS |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Functii camera Web | IR cu E-shutter |
| Tehnologii Audio | Optimized with Dolby AtmosSmart Amplifier (AMP) |
| Versiune OS | 64 bit – limba Roamana/Engleza |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua generatie |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 140T |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |






Nu există comentarii încă.