Laptop Lenovo Yoga Slim 7 14AGP11, 14″ WUXGA (1920×1200) OLED 600nits (peak) / 400nits (typical) Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Flicker Free, DisplayHDR™ True Black 500, X-Rite®, AMD Ryzen™ AI 7 445 (6C / 12T, 2.0 / 4.6GHz, 6MB L2 / 8MB L3); Copilot+ PC; Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS, video Integrated AMD Radeon™ 840M Graphics, RAM 1x 16GB Soldered LPDDR5x-8000; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 16GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, No Card reader, 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Amplifier (AMP), 5.0MP + IR with E-shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4; 2x USB-C® (USB4® 40Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1, No Power Adapter, Baterie Integrated 70Wh, Backlit, English, Tidal Teal, Greutate 1.15 kg, Dimensiuni 312 x 221 x 13.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii Lenovo® Yoga® Tote Sleeve 14″ (Blue), Windows® 11 Home, Romanian / English
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Thin&Slim |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 HOME |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Card reader integrated | No |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Tip placă video | Integrata |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| HDMI | Nu |
| Jack Audio | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Producator placa video | AMD |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Number of built-in speakers | 4 |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Processor base power | 28 W |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| Hall sensor | Yes |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Luminozitate | 600 nt |
| Display surface | Gloss |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Processor cores | 6 |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor frequency | 2 GHz |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Battery-Capacity | 70 Wh |
| Windows Hello | Yes |
| Panel type | OLED |
| Keyboard language | English |
| Operating system language | English, ROM |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Bundled software | Office Trial |
| Copilot key | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera WEB | Full HD |
| Sistem de operare | Windows 11 Home |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| Resolution | WUXGA |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 7 |
| Producator procesor | AMD |
| Tip display | OLED |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Number of microphones | 4 |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| HDMI ports quantity | 0 |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Destinat pentru | Consumer |
| Maximum display brightness (HDR) | 600 cd/m² |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU performance up to | 50 TOPs |
| Diagonala display | 14 – 14.9 inch |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Bag included | Yes |
| Copilot+ PC | Da |
| Total processor performance up to | 59 TOPs |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 840M |
| Memory clock speed | 8000 MHz |
| L2 cache | 6 MB |
| Audio Chip | Realtek ALC3306 |
| Built-in microphone | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (min) | 65 W |
| Compliance certificates | RoHS |
| Housing material | Aluminium |
| Weight | 1.15 kg |
| Product type | Laptop |
| Height | 13.9 mm |
| HD type | WUXGA |
| Product colour | Teal |
| Depth | 221 mm |
| Width | 312 mm |
| Speaker power | 4 W |
| Tip procesor | Ryzen AI 7 |
| Frecventa Procesor: | 4.6 GHz |
| Certified refurbished | No |
| Colour name | Tidal Teal |
| L3 cache | 8 MB |
| Standard Dynamic Range (SDR) brightness | 400 cd/m² |
| Password protection type | BIOS |
| Model Procesor | 445 |
| Processor model | 445 |
| Processor generation | AMD Ryzen AI 400 Series |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision, DisplayHDR True Black 500 |
| Battery life (max) | 14.95 h |
| Continuous video playback time | 19.92 h |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 840M |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |




Nu există comentarii încă.