Laptop Lenovo Gaming Legion 5 15AKP10, 15.1″ WQXGA (2560×1600) OLED 1000nits (peak) / 500nits (typical) Glossy, 100% DCI-P3, Dolby Vision®, DisplayHDR™ True Black 600, 165Hz, AMD Ryzen™ AI 7 350 (8C / 16T, 2.0 / 5.0GHz, 8MB L2 / 16MB L3); AI-Powered Gaming PC; Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS, video NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 8GB GDDR7, Boost Clock 2347MHz, TGP 115W, 798 AI TOPS, RAM 1x 24GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, No Card reader, Stereo speakers, 2W x2, audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio, FHD 1080p + IR with E-shutter, 100/1000M (RJ-45), WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 95-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x USB-C® (USB4® 40Gbps), with DP 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Slim tip Power connector, 245W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 80Wh, White Backlit, English, Eclipse Black, Greutate 2 kg, Dimensiuni 344.9 x 255.35 x 22.50-23.99 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii None, Free DOS
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Negru |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| HDMI | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 7 |
| Resolution | WQXGA |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Cititor Card | Nu |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| USB 3.1 | Da |
| Producator procesor | AMD |
| Tip display | OLED |
| Memorie RAM | 24 GB |
| USB Type-C | Da |
| RAM | 24GB |
| Numar Nuclee | 8 |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placă video | Dedicată |
| Destinat pentru | Gaming |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | NVIDIA |
| Model Procesor | 350 |
| Tip procesor | Ryzen AI 7 |
| Serie video | GeForce |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Camera WEB | FHD |
| Sistem de operare | Fara sistem de operare |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Format | WQXGA |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Nr. sloturi | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| USB 3.0 | 3 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate Optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Slot M.2 | Da |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| Numar Thread-uri | 16 |
| Tehnologie | OLED Glossy |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Luminozitate | 500 niti |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Frecventa turbo max | 5.00 GHz |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Tastatura: | 6-rowMultimedia FN keys |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Rata Refresh | 165 Hz |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Capacitate memorie RAM | 24 GB |
| Retea | 1 Gbps |
| Cip AI integrat | AMD Ryzen AI |
| Tehnologie de fabricatie | 4 nm FinFET |
| Model video | RTX 5070 |
| Cache | L2 Cache: 8 MBL3 Cache: 16 MB |
| Nucleu | Krackan Point |
| Procesor Grafic integrat | AMD Radeon 860M |
| Suport TPM | Firmware TPM 2.0 |
| Alimentator | 245W Slim Tip (3-pin) |
| Putere maxima disipata | 28W |
| Putere | 80 Wh |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Diagonala display | 15.1 inch |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3Dolby VisionDisplayHDR True Black 600 |
| Tastatura iluminata | DaWhite |
| Placa video | nVidia |
| Frecventa Procesor: | 5.0 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Frecventa | 5600 Hz |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5070 |
| Model placa video integrata | 860M |
| USB-C | 1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / DisplayPort / Power Delivery)1 x USB 3.2 Tip-C (Gen 2) (DisplayPort / Power Delivery) |
| Familie Procesor | AMD Ryzen AI 7 300 Series |
| NPU TOPS | 50 |
| Functii camera Web | 1080p + IR cu E-shutter |
| Tehnologii Audio | Audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio |
| Dimensiuni | 344.9 x 255.35 x 22.50-23.99 mm |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu + PC-ABS |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |


















Nu există comentarii încă.