Laptop Lenovo Gaming Legion 7 16IAX10, 16″ WQXGA (2560×1600) OLED 500nits (typical) / 1100nits (peak) Glossy, 100% DCI-P3, 240Hz, Di splayHDR™ True Black 1000, Dolby Vision®, G-SYNC®, Low Blue Light, High Gaming Performance, Flicker Free, Intel® Core Ultra 9 275HX, 24C (8P + 16E) / 24T, Max Turbo up to 5.4GHz, 36MB Intel Smart Cache; AI-Powered Gaming PC; Integrated Intel® AI Boost, up to 13 TOPS, video NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, Boost Clock 2497MHz, TGP 115W, 572 AI TOPS, RAM 2x 16GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, SD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio, Smart Amplifier (AMP), 5.0MP + IR with E-shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 95-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 95-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Card reader; 1x Slim tip Power connector, 245W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 84Wh, Pe r-key RGB Backlit, English, Glacier White, Greutate 2.0 kg, Dimensiuni 361.7 x 263.4 x 15.9-17.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii None, Free DOS
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Alb |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Resolution | WQXGA |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producator procesor | Intel |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| USB 3.1 | Da |
| Tip display | OLED |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 9 |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placă video | Dedicată |
| Destinat pentru | Gaming |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| Numar Nuclee | 24 |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5060 |
| Model placa video | RTX 5060 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | NVIDIA |
| Model Procesor | 275HX |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Serie video | GeForce |
| USB-C | 1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort)1 x USB 3.2 Tip-C (Gen2) (Power Delivery / DisplayPort) |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Sistem de operare | Fara sistem de operare |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Format | WQXGA |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate Optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Tastatura numerica: | Da |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| Card Reader | SD |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Luminozitate | 500 niti |
| Numar Thread-uri | 24 |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Tastatura: | 6-rowMultimedia FN keys |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Rata Refresh | 240 Hz |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Capacitate SSD | 1TB |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Suport TPM | TPM 2.0 |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Tehnologie | OLED backlight Glossy |
| Model video | RTX 5060 |
| Camera WEB | 5.0 MP |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere ( Haptic Touchpad ) |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 84 Wh |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Alimentator | 245 W Slim Tip (3-pin) |
| Placa video | nVidia |
| Cache | L1 Cache: 36 MBL2 Cache: 40 MB |
| Frecventa Procesor: | 5.4 GHz |
| NPU TOPS | 13 TOPS |
| Greutate | 2.0 kg |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Functii camera Web | IR cu E-shutter |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5060 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Alte specificatii | DisplayHDR True Black 1000Dolby VisionLow Blue LightHigh Gaming PerformanceFlicker Free |
| Tehnologii Audio | Optimized with Nahimic AudioSmart Amplifier (AMP) |
| Dimensiuni | 361.7 x 263.4 x 15.9-17.9 mm |
| Tastatura iluminata | Da, Per-key RGB Backlit |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiuSurface Treatment: Anodize Electrophoresis Deposition |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |

















Nu există comentarii încă.