Memorie RAM Kingston DDR5 96GB 6000Mhz CL32 Dual Channel Kit 1.35V Fury Rengade Silver RGB XMP
Memorii RAM Desktop
Compare
Memorie RAM Kingston DDR5 96GB 6000Mhz CL32 1.35V Fury Renegade
Stoc furnizor:
Stoc epuizat
17.065,99 lei
Stoc epuizat
| ECC | No |
|---|---|
| _Radiator RAM | Nu |
| _Recomandat Gaming | Da |
| _Iluminare | Da |
| _Latenta | 32 CL |
| Capacitate memorie RAM | 96 GB |
| Cooling type | Heatsink |
| Backlight | Yes |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Component for | PC |
| JEDEC standard | Yes |
| _Frecvența memorie RAM | 6000MHZ |
| Kit | Da |
| _Tip memorie RAM | DDR5 |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Tip | DDR5 |
| Radiator | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Frecventa | 6000 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Yes |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 3.0 |
| Kit dual channel | Da |
| Iluminare LED | Da |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Row active time | 32 ns |
| SPD profile | Yes |
| Lead plating | Gold |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Latenta | 29 – 32 CL |
| CAS latency | 32 |
| Refresh row cycle time | 295 ns |
| Programming power voltage (VPP) | 1.8 V |
| Master (outer) case length | 254 mm |
| Memory data transfer rate | 6000 MT/s |
| Memory ranking | 2 |
| Capacitate | 96 GB |
| Internal memory | 96 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 48 GB |
| Module configuration | 6144M x 64 |
| Row cycle time | 38 ns |
| Master (outer) case width | 181.6 mm |
| Master (outer) case height | 147.3 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 85 °C |
| Width | 86 mm |
| Country of origin | China, Taiwan |
| Package width | 129.5 mm |
| Storage temperature (T-T) | -55 – 100 °C |
| Depth | 133.3 mm |
| Package depth | 16 mm |
| Package height | 171.4 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 104 g |
| Package weight | 164.9 g |
| Master (outer) case gross weight | 2.66 kg |
| Producator | KINGSTON |
| Garantie | 999 |






Nu există comentarii încă.