MONITOR MSI G272QPF 27 inch, Curvature: Flat , Panel Type: IPS, Resolution: 2560×1440, Aspect Ratio: 16:9, Refresh Rate:170Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness: 300 cd/m², Viewing angle: 178º(R/L), 178º(U/D), Adjustability: Height Adjust: 130mm, Pivot: Yes, Connectivity: HDMI x2, Display port x1, Headphone out, VESA: 100×100
| MNT-Resolution | FHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | Black |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0b |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Headphone out | Yes |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Power adapter included | Yes |
| Tip panel | IPS |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| DisplayPort | Da |
| Response time (fast) | 1 ms |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power supply type | External |
| Width (with stand) | 613 mm |
| Width (without stand) | 613 mm |
| FreeSync | Nu |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Swivel angle range | -45 – 45° |
| Rezolutie monitor | 2560 x 1440 |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Screen shape | Flat |
| Depth (without stand) | 58.9 mm |
| Stand included | Yes |
| Weight (with stand) | 6.7 kg |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| G-Sync | Da |
| Vertical scan range | 48 – 165 Hz |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Supported graphics resolutions | 2560 x 1440 |
| Supported video modes | 1440p |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Weight (without stand) | 3.8 kg |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 40 kWh |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| Maximum refresh rate | 170 Hz |
| Input current | 2.25 A |
| Viewable size, vertical | 59.7 cm |
| Depth (with stand) | 233.7 mm |
| Colour depth | 8 bit |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Aspect ratio | 18:9 |
| Horizontal scan range | 78.2 – 268.8 kHz |
| Viewable size diagonal | 33.6 cm |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1483559 |
| Height (with stand) | 405.1 mm |
| Height (without stand) | 368.8 mm |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AMD FreeSync | No |
| Response time | 1 ms |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Frameless design | Yes |
| DisplayPort version | 1.2a |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Adjustable height (max) | 13 cm |
| Destinat pentru | Consumer |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 69 cm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| HD type | Wide Quad HD |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Package depth | 198 mm |
| Package weight | 8.6 kg |
| Package width | 780 mm |
| Package height | 515 mm |
| Producator | MSI |
| Garantie | 36 |































































Nu există comentarii încă.