Placa Video GIGABYTE GEFORCE RTX 5080 WINDFORCE OC SFF 16GB GDDR7 256 bit, 3x DP 1x HDMI
Placi video
Compare
Placa video Gigabyte GeForce RTX 5080, 16GB GDDR7, PCI Express
Stoc furnizor:
În stoc
8.524,99 lei 10.483,00 lei
În stoc
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Capacitate | 16GB |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| DirectX version | 12.0 |
| Alimentare separata | 1x 16-pin PCI-E |
| Cooling technology | GIGABYTE WINDFORCE 3X |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Minimum system power supply | 850 W |
| Number of slots | 2.5 |
| Bus Memorie | 256bit |
| Length | 304 mm |
| Cooling | Active |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory BUS | 256bit |
| Memory-Capacity | 16384MB |
| Memory type | GDDR7 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5080 |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| Memory clock speed | 30000 MHz |
| Memory bandwidth (max) | 32 GB/s |
| Interface type | PCI Express x16 5.0 |
| HDMI version | 2.1b |
| DisplayPort version | 2.1a |
| Processor frequency | 2670 MHz |
| SFF ready | Yes |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Tip Memorie | GDDR7 |
| Model | GeForce RTX 5080 |
| Chipset | nVidia |
| Product colour | Black |
| Weight | 2 kg |
| Height | 126 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 3 kg |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Depth | 50 mm |
| Package depth | 488 mm |
| Package height | 425 mm |
| Package width | 470 mm |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie | 36 |






Nu există comentarii încă.