TP-LINK SWITCH LS106P, 6-Port 10/100Mbps Desktop Switch with 4-Port PoE+, 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m), 100BASE-TX: UTP category 5 or above cable (maximum 100m), power input 220~240V, 50/60Hz (NV)
| Stackable | No |
|---|---|
| Rackable | No |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| Redundant-PSU | No |
| LAN ports | 5 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Jumbo frames support | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Rack mounting | No |
| Switch layer | L2 |
| Form factor | Desktop |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| 10G support | No |
| Switch type | Unmanaged |
| MAC address table | 2000 entries |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 4 |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 65 W |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | 6 |
| Switching capacity | 1.2 Gbit/s |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Viteza transfer | Fast Ethernet |
| Porturi SFP | N/A |
| Montare in rack | Nu |
| Forwarding rate | 0.893 Mpps |
| PoE | No |
| Management | Unmanaged |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| User guide | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Depth | 98 mm |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Height | 25 mm |
| AC input voltage | 220 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power source | DC |
| Width | 99.8 mm |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Packet buffer memory | 0.002048 MB |
| LED indicators | Power, PoE, Link |
| Power consumption (max) | 66.53 W |
| Heat dissipation | 226.19 BTU/h |
| Certification | CE, ROHS, KC, NTRA |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 60 |






Nu există comentarii încă.